Design kolekcjonerski
Design kolekcjonerski narodził się jako reakcja na masowe wzornictwo przemysłowe.
Ta stosunkowo młoda dziedzina, mająca swoje korzenie w rzemiośle oraz sztuce, oferuje unikatowe, ręcznie wykonane produkty. Termin design kolekcjonerski pojawił się po raz pierwszy około 20 lat temu, a jego popularyzacja związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem na przedmioty o wyjątkowym charakterze.
Zmęczenie masową produkcją i standaryzacja wzornictwa przemysłowego sprawiło, że konsumenci zaczęli szukać przedmiotów, które wyróżniałyby się indywidualnym charakterem i wysoką jakością wykonania. Design kolekcjonerski, czerpiąc inspiracje z rzemiosła, zaspokaja tę potrzebę, oferując limitowane serie i ręcznie wykonane produkty. Już w przeszłości ludzie tworzyli unikalne przedmioty, które z czasem stawały się obiektami pożądania i kolekcjonerskimi perełkami i po dzień dzisiejszy są cenionymi dziełami sztuki użytkowej.
Nuwa Atelier
Nuwa kontynuuje tradycję tworzenia unikatowych, przedmiotów wyposażenia wnętrz. Oferujemy wyjątkowe, ręcznie wykonane produkty, które łączą w sobie funkcjonalność i artystyczny charakter. Jest to inwestycja w piękno, trwałość i indywidualizm.
Jesteśmy butikowym atelier, gdzie od kilkunastu lat specjalizujemy się w produkcji mebli, projektowaniu wnętrz i planowaniu przestrzeni. Nasze doświadczenie obejmuje zarówno projekty mieszkaniowe, jak i apartamenty, wille i przestrzenie komercyjne. Dzięki naszemu doświadczeniu rozumiemy ergonomię i potrzeby różnych przestrzeni. Opracowaliśmy własne technologie produkcji, które łączą tradycję z nowoczesnością. Naszym celem jest dostarczenie estetycznych i niepowtarzalnych produktów, przy optymalizacji wykorzystania materiałów najwyższej jakości.
Art Deco
Styl, który zdominował świat sztuki i designu w latach 20. i 30. XX wieku, stanowił fundament dla współczesnego wzornictwa kolekcjonerskiego. W twórczości artystów Art Deco możemy dostrzec wiele cech, które dziś charakteryzują przedmioty pożądane przez kolekcjonerów.
Projekty Art Deco łączyły w sobie wysokie walory artystyczne z doskonałym wykonaniem. Rzemieślnicy tworzyli niezwykłe meble i przedmioty użytkowe, które były jednocześnie dziełami sztuki. Nie bali się eksperymentować z formami, materiałami i kolorami, tworząc przedmioty o niepowtarzalnym charakterze. Dzięki Art Deco zrozmieliśmy, że przedmioty codziennego użytku mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również piękne i wyjątkowe.
Produkcja
Naszą misją jest tworzenie trwałych produktów, które przetrwają lata. Nasze produkty są wytwarzane w małych partiach, ponieważ nie chcemy tworzyć niepotrzebnych zapasów. Do każdego produktu dołączamy instrukcje dotyczące pielęgnacji. Ustalamy jasne wytyczne dotyczące korzystania z naszych produktów, aby zachować ich jakość przez wiele lat.
Dokładamy wszelkich starań, aby półprodukty pochodziły od wiarygodnych dostawców, którzy dbają o środowisko. Powinny one być produkowane w sposób zrównoważony. Jeśli tylko możemy korzystamy z materiałów pochodzących z recyklingu.
W procesie produkcji wykorzystujemy takie maszyny jak nowoczesna maszyna do cięcia CNC, piły pionowe i poziome, okleiniarka oraz ekologiczna kabina lakiernicza.
Zero Waste
Nuwa narodziła się z szacunku do natury. Nasza planeta jest naszym domem, o który powinniśmy dbać szczególnie w dzisiejszych czasach. Produkcja odbywa się w Polsce, natomiast surowce wytwarzane są w UE, co zmniejsza ślad węglowy. Współpraca ze sprawdzonymi producentami pozwala nam mieć kontrolę nad jakością materiałów. Wieloletnie relacje pozwalają nam tworzyć odpowiedzialne projekty.
Materiały, których najczęściej używamy to wszelkie rodzaje drewna, konglomeratu, hpl oraz metalu. Materiały te posiadają odpowiednie certyfikaty jakości.
Staramy się je wykorzystywać w zrównoważony sposób, zgodnie z koncepcją zero odpadów. Najnowsze technologie zmniejszają ilość odpadów generowanych w procesie produkcji. Niektóre produkty mogą być w 100% poddane recyklingowi i są częścią gospodarki o obiegu zamkniętym.
Pracujemy z materiałami o niemal nieograniczonych możliwościach zastosowania, co czyni je wszechstronnymi. Używamy ich do tworzenia mebli, oświetlenia, instalacji ściennych i innych elementów dekoracyjnych.